עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

המטה השיתופי וגל המחאה הארצי - פגישה עם דפני ליף, ממובילת מחאת האוהלים
shitufi@tkz.co.il

טלפון:  03-6925418 

פקס:03-6925417

3.8.2011

המטה השיתופי וגל המחאה הארצי

לחברים שלום רב.

 

התפרצות גל המחאה ששוטף את הארץ, מבטא בעיקר את תגובת הנגד של הדור הצעיר למציאות החברתית-כלכלית במדינת ישראל.

 

אותה אג'נדה ניאו-ליברלית שמוביל נתניהו הובילה גם את מעמד הביניים להבנה שיש לעשות מעשה כדי לשנות סדרי עדיפות, כדי להוביל את מדינת ישראל ואזרחיה לעתיד טוב יותר, לעתיד בו האזרח יכול להבטיח לעצמו רמת חיים נאותה הודות לשירותים שמספקת מדינת הרווחה.

 

אנו, חברי המטה השיתופי קוראים לכל קיבוצי התנועה הקיבוצית להצטרף לגל המחאה הארצי, לתמוך בו ולהיות שותפים לשינוי המיוחל בדרך לחידושה של מדינת הרווחה במדינת ישראל המבוססת על השקפת עולם סוציאל-דמוקרטית, כאשר כל קיבוץ וקיבוץ יכול לתמוך במאהל המחאה הסמוך לו.

 

בל נטעה, גם אנו שייכים למעמד הביניים הנשחק, וחלק ניכר מקיבוצי התנועה הקיבוצית הגיעו למשבר כלכלי עמוק בעיקר הודות למדיניות הניאו-ליברלית של ממשלות ישראל.

 

מאבק הרפתנים, המאבק בנושא הפנסיה ובתחומי בריאות, חינוך, רווחה והשכלה הוא משותף לכולם, לכן גם אנו נמצאים באותה הסירה של כל אזרחי המדינה ועתה יש לגלות סולידריות ולצאת מחצר המשק, כדי להיות בחזית המאבק יחד עם כלל אזרחי ישראל.

 

לקבלת פרטים נוספים למתן סיוע, ניתן ליצור קשר למטה השיתופי:

טל.: 03-6925418.

פקס: 03-6925417

אימייל: shitufi@tkz.co.il

 

תקציר המפגש של נציגי המטה השיתופי עם דפני ליף

 

אתמול ביום שלישי ה-2.8.2011, נפגשנו נציגי המטה השיתופי עם דפני ליף ממובילות מחאת האוהלים. דפני ליף סטודנטית לקולנוע, שיתפה אותנו בסיפורה האישי: "ראיתי בחיי הפרטיים שאין לי תקווה ועתיד במדינת ישראל, כמו לרבים רבים, ולכן התארגנו כדי למחות". דפני הוסיפה שמחאה היא של כל אזרחי מדינת ישראל, היהודים והערבים לשנוי סדרי העדיפויות, בתחומי הדיור, הבריאות, החינוך, הרווחה ועוד ועוד, או בקיצור מדינת רווחה.

 

שוחחנו על שיתופי פעולה בין המטה השיתופי ומובילי המחאה ועל מאבק משותף הקשור במאבק הרפתנים, בנושא הפנסיה, בריאות חינוך, רווחה והשכלה.

 

האמירה של נציגי המטה הייתה שאנו תומכים ומברכים את הנהגת מחאת האוהלים על פעולתם, ועל קריאתם לכינונה של מדינת רווחה בישראל.

נכתב בתאריך
3/8/2011הרשמה לניוזלטר שלנו