עדכונים מהמטה השיתופי לחץ כאן!

גם כן תנועה - לתנועת המושבים יש "פורום חלב" שבאחרונה בדק את חוק החלב המוצע, ודרש להכניס בו שינויים שונים. ואצלנו, בתנועה הקיבוצית, האם מישהו בו

גם כן תנועה
מאת מיכה אשחר, 12.7.2007

ראשי > אידיאלי


לתנועת המושבים יש "פורום חלב" שבאחרונה בדק את חוק החלב המוצע, ודרש להכניס בו שינויים שונים. ואצלנו, בתנועה הקיבוצית, האם מישהו בודק? האם מישהו שואל?


תנועת המושבים גיבשה עמדה ביחס לחוק החלב. לתנועת המושבים יש "פורום חלב" שבאחרונה דן בתכניות לביצוע שינויים במשק החלב. הם בדקו את החוק המוצע, ודרשו להכניס בו שינויים שונים. למשל,

... "לאור המצב היום, ובו כ-19% ממוצרי החלב בישראל מקורם בייבוא (אחוז היבוא הגבוה ביותר מכל ענפי החקלאות), תנועת המושבים מבקשת לכלול בגוף החוק סעיף מיוחד עם כללים ברורים ומוסכמים להגנה על היצור המקומי מפני יבוא ומפני מחירי הצף. כמו כן יש להכליל במסגרת הפיקוח על היבוא את רכיבי החלב, כדוגמת קזאינטים, אשר מיובאים לארץ ללא מכס ומהווים תחליף לחלב מתוצרת ישראלית.
...

תנועת המושבים מבקשת עוד שמנגנון מחיר המטרה כפי שמקובל היום חייב להופיע כסעיף מפורש בגוף החוק ולהוות חלק ממנו. יצרני החלב ביצעו השקעות אשר החזריהן פרושים על פני שנים רבות, השקעות אלו בוצעו לאחר שנבחנה כדאיותם בהתאם לכללי הסחר הנוכחיים, שינוי שאם יחול עלול למוטט משקים רבים ובעיקר במגזר המושבי."

מתוך כתבתו של עידן יוסף באתר NFC, 18 ביוני השנה.

http://www.nfc.co.il/Archive/001-D-133813-00.html?tag=22-45-12

 

אתם הבנתם את זה? יש ארגונים בישראל שחושבים שהם מייצגים את האינטרסים של החברים בהם. הם בודקים את הדברים שישפיעו על הכנסתם ועל רמת חייהם. הם עורכים בהם דיונים! אשכרה.

פעם היתה הצעה לערוך דיון כזה בתנועה הקיבוצית, על משמעות מכירתה של תנובה ועל משק החלב. וולוולה דווקא הסכים, ומישהו אולי עשה לו "בוווו", והוא כנראה נבהל.

התנועה הקיבוצית לא קיימה דיון תנועתי על תנובה ועל משק החלב. גם כן תנועה.

 

מאמרים של מיכה אשחר


נכתב בתאריך
12/7/2007הרשמה לניוזלטר שלנו